Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rychlá buchta z remosky

23. 9. 2012

Suroviny:

300 g polohrubé mouky, 20 g kokosu, 1 prášek do pečiva, 150 g cukru krupice - možno i trochu méně, 1 vanilkový cukr, 2 vejce, 100 g oleje, zhruba 150 g mléka i více - dle potřeby

Postup:

Můžeme ubrat např. 20 g mouky a přidat stejné množství kokosu. Taky můžeme přidat do těsta kousky čokolády, rumové aroma, citr.kůru a podobně.

Smícháme sypké ingredience, přidáme olej a mléko s rozšlehanými vejci. Vše smícháme, těsto nemá být ani moc husté, ale ani moc řídké. Mléko si dáme dle potřeby. Směs vložíme do nádoby remosky vyložené papírem na pečení. Remosku zapneme a pečeme zhruba orientačně 30  minut, ke konci pečení hlídáme a kontrolujeme vpichem špejle doprostřed moučníku. Pracujeme rychle, víko nenecháme dlouho odklopené. Buchtu z remosky pomocí papíru vyjmeme a necháme vychladnout.

Remosku mám tu menší s hliníkovou mísou.

rychla-buchta-z-remosky.jpg

 

rychla-buchta1.jpg

Buchta z dalšího pečení.

rychla-buchta2.jpg

Buchta z opakovaného pečení na řezu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Buchta z remosky

(Petr H., 15. 8. 2015 21:24)

K remosce jsem si vyrobil triakový regulátor, kterým reguluji příkon topného tělesa a tak problém s připalováním se vyřešil

Buchta z remosky

(Dědauštvánlety, 21. 11. 2013 17:15)

Buchtu jsem vyzkoušel upéct, dle receptu :-) Chuťově je dobrá, ale příště bych ubral cukr. Dodržel jsem délku pečení, tj. jen 30 min. a přesto byl spodek buchty byl spálený :-( Možná to bylo tím množstvím cukru :-)

Re: Buchta z remosky

(Merylas, 24. 11. 2013 21:55)

Dobrý den, moc mě mrzí, že se Vám buchta nepodařila. Opravdu je mi to líto. Po Vašem komentáři jsem ji upekla znovu, se stejným množstvím cukru, stejnou dobu, jen jsem přidala trochu více mléka, cca 5 cl, každá mouka je jiná. Upřesním to ještě v receptu.Buchtu jsem pekla 32 minut, po 28 minutách pečení jsem krátce odklopila víko, buchtu zkontrolovala uprostřed špejlí a ještě nechala dopéct. Zespodu spálená nebyla, ale zlatavá, těžko se to popisuje. Nebyla světlá, ale spálená určitě ne. Vzala jsem kousek kolegyni do práce, aby otestovala množství cukru. Sladká ji vůbec nepřipadala, tvrdila, že cukru je tam tak akorát. Taže opravdu těžko říct, každému chutná něco jiného a někdo sladí méně a někdo více. Jinak ještě dodám, že mám remosku o průměru 22 cm s hliníkovou mísou. Nevím, jakou máte Vy. Jinak se pak jen můžu domnívat, že každá remoska peče jinak. Přikládám pod recept další 2 fotky z nového pečení.

Re: Re: Buchta z remosky

(Dědauštvánlety, 25. 11. 2013 18:36)

Buchta z remosky.
Dobrý den, děkuji za info... :-)
Trochu jsem pozměnil recept, z důvodu zdravotních vč. délky pečení , buchta se vydařila a je opravdu ňamózní :-)
Mám také hliníkovou mísu, zakoupenou na aukru, s průměrem 25 cm.

Posílám k posouzení upravený recept :
300 g polohrubé mouky, 30-40 g kokosu, 1 prášek do pečiva, 100 g cukru krystal, 1 vanilkový cukr, 1 vejce, 1 dcl. oleje, 2 dcl. mléka, nastrouhanou citronovou kůru a trochu rumu 

Smícháme sypké ingredience, přidáme olej a mléko s rozšlehanými vejci. Vše smícháme a vložíme do nádoby remosky vyložené papírem na pečení. Remosku zapneme, po 20 ti min. vypnout a opět po 5 ti min. opět zapnout.
( pozn. Remoska nemá termostat pro nastavení teploty, tak aby se buchta nepřipalovala ve spodní části  )

Pečeme 30 minut, tj. remosku vypneme a necháme ještě asi 5 min.ve vyhřáté remosce. Buchtu z remosky pomocí papíru vyjmeme a necháme vychladnout.

Mňam, mňam, mňam, mňam, mňam   

Re: Re: Re: Buchta z remosky

(Merylas, 26. 11. 2013 21:49)

:-) Zdravím a jsem ráda, že jste si vytvořil svůj recept, který odpovídá Vaši chuti :-) A taky jste "vychytal" postup pečení s využitím zbytkového tepla při vypnuté remosce. Já někdy dříve vypínám ke konci pečení a nechávám chvíli "dojít". A jinak taky se mi stane, že se mi něco nepodaří a třeba i nechutná, tak takové recepty nešířím a zkouším zase něco jiného.
Přeji Vám, ať se Vám další pečení podle různých receptů daří a hlavně moučníky chutnají, děkuji za info a mějte se krásně. Marie

Re: Re: Re: Re: Buchta z remosky

(Dědauštvánlety, 27. 11. 2013 20:45)

Děkuji za odpověď a též i povzbuzení s dalším pečením :-)
Dosud jsem pekl vše v domácí pekárně, ale moučníky jsou více nadýchané a také chutnější z remosky, i když bych vše mohl upéct v troubě :-)
Remoska je ale úspornější na el. energii :-)
Přeji Vám hodně pohody a sil, při předvánočním shonu :-)
Luboš Dědauštvánlety

z remosky

(Osma, 24. 9. 2012 19:15)

Hmm,do bude dobrota!