Jdi na obsah Jdi na menu
 


Plněná panenka pečená v remosce

10. 11. 2013

Počet porcí: 2

Suroviny:

300 - 350 g vepřové panenky nebo pěkných palců z panenky, zhruba 80 g anglické slaniny v plátcích, 40 - 45 g sušených švestek, 40 g burských oříšků nebo vlaškých ořechů, 1 lžíce oleje, sůl, předem uvařené ale nerozvařené brambory ve slupce na 2 porce - zhruba 400 - 450 g

Na doplnění jídla 2 porce jemného zeleninového salátu.

Postup:

Z panenky si připravíme dva špalíčky a z jedné strany uděláme uprostřed otvor. Na plátek anglické slaniny položíme 2 švestky, pevně svineme a panenku naplníme. Konce sepneme kovovou jehlou nebo párátkem. Povrch osolíme, mírně potřeme olejem a omotáme dalším plátkem anglické slaniny.

Předem uvařené brambory nakrájíme na kousky, nejraději větší měsíčky, jako jsou na americké brambory. Pokud jsme je při vaření nesolili, tak osolíme na povrchu.

Remosku si necháme během přípravy jídla zhruba 10 minut rozehřát, dno pak přetřeme olejem, vložíme dva špalky plněné panenky, kolem rozložíme nakrájené brambory a přidáme ještě arašídy. Brambory jemně přestříkneme olejem, přiklopíme víkem a pečeme dle potřeby orientačně zhruba 20 minut nebo i malinko déle.

Při vkládání surovin do rozehřáté remosky pracujeme rychle a taky si dáme velký pozor na to, kde a jak položíme rozehřáté, horké, topné těleso-víko. Já odkládám na plynový sporák, na mřížku co je na něm a pokládají se na ni hrnce. Hlavně nepoložit přímo topnou stranou na pracovní desku linky :-)

Původně jsem chtěla přidat vlašské ořechy, ale vyzkoušela jsem takto. Místo v remosce jde jídlo samozřejmě připravit klasicky v troubě.

plnena-panenka.jpg

plnena-panenka1.jpg

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář