Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krtkův pohár s tvarohovo-pudinkovým krémem

Počet porcí: 3 - 4

Suroviny:

250 g tvarohu v kostce nebo i ve vaničce, 1 vanilkový pudink bez vaření Créme Olé od Dr. Oetkera, 1 vanilkový cukr, zhruba 2 - 3 lžičky moučkového cukru - dle potřeby, zhruba 300 ml mléka - dle potřeby, 1 - 2 banány, zhruba 100 g tmavých kakaových sušenek s kokosem nebo jiných tmavých.

Postup:

Tvaroh, vanilkový cukr, vanilkový pudink a mléko šleháme přibližně 3 minuty do té doby, než nám směs zhoustne. Mléko si dáme dle potřeby, pokud použijeme tvaroh z vaničky, budeme ho potřebovat o trochu méně. Já měla tvaroh v kostce a potřebovala jsem 3 dl mléka. Ke konci šlehání hmotu ochutnáme a dosladíme dle potřeby. Pro větší zjemnění lze přidat i trochu zakysané smetany, ale já už kalorickou hodnotu nezvyšuji. :-)

Na dno pohárů rozdrtíme několik sušenek, přidáme trochu tvarohové hmoty, drobněji nakrájený banán, zase tvarohovou hmotu a na povrch opět rozdrtíme několik sušenek. Poháry překryjeme alobalem nebo fólií a dáme do chladničky na několik hodin odležet, třeba i do druhého dne. Sušenky zvlhnou a menší děti si můžou na povrch přidat několik želé žížalek :-)

krtkuv-pohar-2.jpg

krtkuv-pohar-1.jpg

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář