Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tvarohovo-pudinkový pohár s mandarinkami

2. 1. 2018

Počet porcí: 4

Suroviny:

250 g měkkého tvarohu ve vaničce, 1 ks vanilkový pudink bez vaření Créme Olé, 1 ks mandarinkový kompot v plechovce - 312 g, 1 vanilkový cukr, zhruba 30 g moučkového cukru - dle potřeby, 2 cl tuzemáku, zhruba 150 ml studeného mléka, 45 g malých čokopiškotů, šlehaná smetana na dozdobení a malinko mleté skořice na poprášení povrchu

Postup:

Mandarinky z kompotu scedíme a šťávu doplníme rumem a mlékem do celkového množství 300 ml. Do mísy vložíme tvaroh, vanilkový cukr, moučkový cukr, rum, mléko, šťávu z kompotu, přidáme pudinkový prášek a vše šleháme zhruba 3 minuty, až směs zhoustne. Podle potřeby ji můžeme naředit mlékem a dosladit, pokud je třeba.

Do čtyř misek vložíme na dno trošku krému, rozložíme piškoty, několik mandarinek a zase trochu krému. Vrstvíme do vyčerpání zásob. Poháry necháme několik hodin odležet v chladničce a podáváme dozdobené šlehanou smetanou, nebo dle své fantazie.

Poznámka:

Čokopiškoty jsou k dostání v malém balení v Penny marketu. Rum je možné vynechat a použít pouze šťávu z kompotu a mléko.

006.jpg

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář